Spoštovani starši in skrbniki,

na pobudo šolske skupnosti se tudi na OŠ Kolezija pridružujemo zbiranju pomoči za žrtve in oškodovane v vojni v Ukrajini.

Zbrano pomoč bomo prepeljali in predali uradnemu zbirnemu centru od koder bodo donacije predane pomoči potrebnim v Ukrajini.

Akcija bo potekala na obeh lokacijah OŠ Kolezija. Donacije lahko odložite v za to pripravljenih škatlah pred glavnima vhodoma obeh šol od ponedeljka, 14. do vključno srede 16. marca 2022 med 8. in 10. uro ter med 13. in 18. uro.

Seznam stvari je priložen spodaj na plakatu, ki so ga pripravili naši učenci.

Pomagate lahko tudi na druge načine z neposrednimi denarnimi in materialnimi donacijami preko različnih organizacij.

V Ljubljani so v hostlu Trezor na Čopovi ulici in v hostlu Celica na Metelkovi ulici nastanjeni mladi glasbeniki in njihove družine iz Ukrajine, ki potrebujejo vsakodnevne življenjske potrebščine.

Več informacij o možnostih pomoči najdete na tej povezavi: https://www.sta.si/v-srediscu/pomoc-ukrajini

Lepo vas pozdravljava,

mentorici šolske skupnosti,