Letos se je naš petošolec Matic Lavrenčič drugič udeležil državnega prvenstva v šahu, ki je tokrat potekalo februarja v Rogaški Slatini. Igral je v starostni skupini do 12 let, in sicer v dveh kategorijah, v standardnem in pospešenem šahu. Pri standardnem šahu se je po tednu dni napornih partij zadnji dan tekmovanja potegoval za srebrno medaljo, a bil na koncu četrti, že naslednji dan pa je odigral še devet partij pospešenega šaha in osvojil drugo mesto. S svojim nastopom si je priboril tudi nastop na evropskem prvenstvu, ki bo avgusta v Bratislavi. Medtem si šahovsko kilometrino nabira na odprtih šahovskih prvenstvih – aprila je na 7. mednarodnem turnirju Kozje Open 2019 osvojil srebrno medaljo v kategoriji do 12 let.

Z izjemnim uspehom nas je aprila razveselil tretješolec Vito Šolmajer: nastopil je na mladinskem turnirju do 9 let na Ptuju in med dečki osvojil prvo mesto! Iskrene čestitke!