V torek, 7. maja 2019 je bila na OŠ Vič otvoritev 34. VIŠKEGA LIKOVNEGA SALONČKA. Otvoritev sta s svojim nagovorom pospremila ravnatelj g. Sašo Vlah in slavnostna govornica  Mag. Natalija F. Kocjančič, višja pedagoška svetovalka za likovno umetnost Zavoda RS za šolstvo.
Na likovnem natečaju so razstavljali učenci in učenke slovenskih ter tujih osnovnih šol. Prispela dela iz Avstrije, Madžarske, Jordanije, Italije, Palestine, Srbije, Bosne in Hercegovine ter Slovenije je pregledala strokovna žirija v sestavi Darka Slavca, Tanje Špenko in Anke Košmerl Hribar. Izmed vseh prispelih likovnih izdelkov je izbrala le nekaj najboljših, ki so jih nagradili in posebej pohvalili. Med njimi je bil tudi naš učenec MATIC GORENŠEK iz devetega B razreda.

Eva Gorišek, mentorica