Muzej v malem je kulturno-vzgojni participativni projekt Muzeja in galerij mesta Ljubljane, ki vsako leto v muzej povabi skupino osnovnošolcev ene izmed ljubljanskih osnovnih šol. Glavni cilj projekta Muzej v malem je, da udeleženci pridobijo nova znanja, prepoznajo vrednost naše kulturne dediščine ter stkejo trdne in dolgotrajne vezi z muzejem kot inštitucijo. Na rednih srečanjih, ki potekajo celo šolsko leto, otroci spoznavajo organizacijo, muzejske poklice, delovanje in poslanstvo muzeja ne samo v teoriji, ampak in predvsem v praksi. Rezultat teh srečanj je razstava, ki jo učenci ob pomoči mentorjev samostojno zasnujejo, postavijo, predstavijo novinarjem in javnosti ter po njej tudi sami vodijo. Pretekle razstave so požele veliko zanimanja javnosti in medijev. Letošnja tema je “kabinet čudes”.

Projekt je namenjen učencem od 5. do 7. razreda. Izvaja se na OŠ Kolezija in v Mestnem muzeju vsako sredo od oktobra do junija (14.00 do 15.30).

Vodja projekta: Ivan Cepanec