Jedilnik

JEDILNIK

Datum: od 19. 6. do 23. 6. 2023

DATUMMALICAKOSILOPOPOLDANSKA MALICA
PON, 19.6.kruh (1a), sirni namaz (7), rezine sveže kumare, limonadapiščančji paprikaš (9), polnozrnati kus kus (1a) / mešanica treh žit (1cd), solatni barnaravni kefir (7), °kosmiči (1a,8)
TOR, 20.6.polnozrnati rogljič (1a,3), jogurt (7), nektarina1.-5.R: testenine (1a), haše omaka, solatni bar
6.-8.R: mesno zelenjavna lazanja (1a,3,7), solatni bar
presta (1a), hruška
SRE, 21.6.črni kruh (1a), medeni namaz (7), limonada, breskevkaneloni (1a,3,7), pražen krompir, grahova omaka, solatni barjabolčna školjkica (1a), marelica
ČET, 22.6.kosmiči (1a), mleko (7), sadjemineštra s stročnicami, mešana sadna solata, vanilijeva smetana (7)ajdova žemlja (1a), sadje
PET, 23.6.polžek (1a,3,7), mini paradižnik, 100% sok
sladoled(7)
1.-5.R: tortelini (1a,3,7), paradižnikova omaka, rdeča pesa
6.-8.R: hamburger, mešana zelenjava iz solatnega bara, omake
kruh (1a), sadje

Opomba: Pridržujemo si pravico do spremembe jedilnika. Jedilnik je namenjen učencem brez prehranskih alergij, zato jedi poleg navedenih alergenov lahko vsebujejo še vse alergene na seznamu alergenov V SLEDOVIH, izjema so individualno dogovorjeni dietni obroki, kjer so postopki priprave strogo ločeni.
Pod številkami so označeni alergeni. (Glej Legenda alergenov) °živilo je iz ekološke pridelave oz. predelave, ~živilo lokalne dobave, *pripravljeno v šolski kuhinji

LEGENDA  ALERGENOV

Skladno z Uredbo EU (št. 1169/2011) morajo obrati javne prehrane označevati vse snovi, ki lahko povzročajo alergije ali preobčutljivost (tako imenovani alergeni). Vsi alergeni, zajeti v tej uredbi, so zavedeni v spodnji tabeli. Alergeni so označeni na jedilniku s številko in črko.