V sredo, 5. 5. 2021, smo sodelovali na letos že jubilejnem 25. Mednarodnem likovnem Ex Temporu, ki ga organizira OŠ Jurija Vege Moravče. Tema za likovno ustvarjanje je bila stavbna kulturna dediščina. Tokrat ga zaradi koronskih omejitev ni bilo možno izvesti na skupnem srečanju v Moravčah, ampak so učenci slikali na prostem v okolici svojih šol. Sodelovale so šole iz Slovenije in šole iz tujine. Ex tempora so se udeležile tri učenke iz osmega in devetega razreda: Hana Franko, Maiia Mailova in Lea Bergant. Ustvarjale so na šolskem vrtu, dokler nas ni vetrovno vreme pregnalo v likovno učilnico. Ustvarile so tri čudovite umetnine, s katerimi se bodo udeležile tudi nagradnega natečaja. Lahko si jih ogledate v slikovni prilogi. Mentorica učenkam je učiteljica Helena Angelski.